fb-pxl-img
ΜΕΝΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022 την Πέμπτη 2 Ιουνίου στο Δημοτικό Στάδιο Βάρης “ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΑΓΛΑΤΖΗΣ”. Ο Δήμος Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης φιλοξένησε 150+ ξένους αθλητές δέκα εθνικοτήτων από 10 εθνικές ομάδες από όλη την Ευρώπη και το Ισραήλ και η συμμετοχή ήταν μεγαλύτερη από ποτέ.

Όπως ήταν αναμενόμενο, οι φίλαθλοι που παρευρέθηκαν είχαν την ευκαιρία να δουν δυνατές κούρσες με κορυφαίους σπρίντερ να δίνουν το παρών προκειμένου να διεκδικήσουν καλές επιδόσεις και βαθμολογίες μέσα από τα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022, όντας πλέον στη σειρά Continental Tour της WA. Μεταξύ των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών που συμμετείχαν στα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022, ήταν η Δήμητρα Γναφάκη, η Ανδριάνα Φέρρα, η Αναΐς Καραγιάννη,  η Ραφαέλα Σπανουδάκη, η Άρτεμις Αναστασίου, ο Κώστας Ζήκος, ο Γιάννης Νυφαντόπουλος και ο Νίκος Εμπέογλου.

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη κατάφερε να ξεχωρίσει με το 23.24 (+1,8) στα 200μ γυναικών ενώ η Άρτεμις-Μελίνα Αναστασίου έκανε δικό της ατομικό ρεκόρ στα 200μ με χρόνο 23.31. Η Ανδριάνα Φέρρα με τη σειρά της στα 400μ γυναικών κέρδισε την κούρσα με 53.83 ενώ η Δήμητρα Γναφάκη στα 400μ Εμπόδια τερμάτισε δεύτερη με 57.26.

Το αθλητικό δρώμενο καλύφθηκε ζωντανά από την ΕΡΤ ενώ μετά το πέρας των αγώνων και των απονομών, ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί.

Η “Οικονομάκης Δικηγορική Εταιρεία” ως σταθερός αρωγός, κοινωνός και θεματοφύλακας του ολυμπιακού πνεύματος και αθλητικού ιδεώδους, συμμετείχε στα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022 ως Μέγας Χορηγός στηρίζοντας πλήρως τους αθλητικούς ομίλους Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΔΡΟΜΕΑΣ και Ο.Α.Π.Π.Α ΒΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ και αναδεικνύοντας το μήνυμα της αθλητικής αυτής δράσης για την προαγωγή της συμμετοχής στον αθλητισμό, την προβολή του υγιεινού τρόπου ζωής και την καλλιέργεια και προαγωγή του  “Ευ Αγωνίζεσθαι”.

Στα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022, εκ μέρους της “Οικονομάκης Δικηγορική Εταιρεία”, παρευρέθηκαν o κύριος Οικονομάκης Χρήστος, Διευθύνων Εταίρος, και η κυρία Καρβούνη Αντωνία, Υπεύθυνη Social Media.

ΔΡΟΜΕΙΑ 2022 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

400μ Εμπόδια (76.2cm / 35m) · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός 
1. Amalie Hammild Iuel 1994 · NOR Norway 56.77
2. Dimitra Gnafaki 1997 · GRE Greece 57.26
3. Nora Kollerød Wold 1997 · NOR Norway 57.41
4. Marlen Elisabeth Aakre Johansson 1993 · NOR Norway 57.78
5. Annemarie Nissen 1994 · DEN Denmark 58.91
6. Martha Danneskjold Rasmussen 2002 · DEN Denmark 59.22
7. Kalypso Stavrou 1998 · CYP Cyprus 1:00.78

400μ Εμπόδια (91.4cm / 35m) · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός
1. Sarantis Sarantinos 2000 · GRE Greece 54.37
2. Nikolaos Sfakiotakis 2004 · GRE Greece 54.70
3. Anastasios Vasileiou 1997 · CYP Cyprus 54.71
4. Orestis Emmanouilidis 2003 · GRE Greece 55.35
5. Andreas Georgiou 2003 · CYP Cyprus 56.78
6. Dimitrios Tzikas-Sfakianakis 2000 · GRE Greece 57.80
7. Petros Salpas 2003 · GRE Greece 1:00.51

400μ · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός 
1. Andriana Ferra 1988 · GRE Greece 53.83
2. Katarina Ilić 1993 · SRB Serbia 56.07
3. Anne Sofie Kirkegaard 1998 · DEN Denmark 56.15
4. Elpída-Ioánna Karkalátou 1994 · GRE Greece 56.47
5. Georgia-Maria Despollari 2003 · GRE 58.15
6. Chryso Georgiou 2003 · CYP Cyprus 58.23
7. Nefeli-Argyro Kli 2006 · GRE Greece 1:00.74
8. Eleftheria Davoni 2002 · GRE Greece 1:02.06

400μ · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός ΣΥΝΟΨΗ
1. Benjamin Lobo Vedel 1997 · DEN Denmark 46.13
2. Christian Iguacel 1996 · BEL Belgium 46.45
3. Lee Thompson 1997 · GBR Great Britain & N.I. 46.89
4. Gustav Lundholm Nielsen 1998 · DEN Denmark 46.94
5. Charidimos Xenidakis 2000 · GRE Greece 49.30
6. Christos Soultatis 2002 · GRE Greece 49.84
7. Alexios-Spiridon Tzatzarakis 2002 · GRE Greece 50.09
8. Konstantinos Tsoukalas 2002 · GRE Greece 51.50
9. Adamantios Tziolis 2000 · GRE Greece 51.64
10. Evaggelos Stamatellos 2002 · GRE Greece 52.04
11. Anastasios Arapakis 1994 · GRE Greece 52.70
12. Angelos Kilias 2002 · GRE Greece 53.17

200μ · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός · Σύνοψη 
1. Ida Karstoft 1995 · DEN Denmark 22.76
2. Rafailía Spanoudáki-Hatziríga 1994 · GRE Greece 23.24
3. Artemis-Melina Anastasiou 2000 · GRE Greece 23.31
4. Elisabeth Slettum 1986 · NOR Norway 23.48
5. Ánna Kiáfa 1998 · GRE Greece 24.05
6. Linn Oppegaard 1998 · NOR Norway 24.33
7. Astri Ertzgaard 2002 · NOR Norway 24.37
8. Paraskevi-Eleni Anthi 2001 · GRE Greece 24.53
9. Lauren Cadden 2000 · IRL Ireland 24.58
10. Marianna Pisiara 1997 · CYP Cyprus 24.63
11. Line Holm Jensen 2000 · DEN Denmark 24.71
12. Maria Psyllaki 2002 · GRE Greece 25.08
13. Ivi-Fani Senkala 2006 · GRE Greece 25.12
14. Despina Roumelioti 2003 · GRE Greece 26.53

200μ · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός · Σύνοψη 
1. Simon Hansen 1998 · DEN Denmark 20.71
2. Nikolaos Empeoglou 1997 · GRE Greece 21.02
3. Pablo Matéo 2001 · FRA France 21.04
4. Stavros Avgoustinou 1998 · CYP Cyprus 21.16
5. Panayiótis Trivizás 1987 · GRE Greece 21.21
6. Vasilios Myrianthopoulos 2001 · GRE Greece 21.23
7. Ioannis Kariofyllis 2002 · GRE Greece 21.30
8. Zoltán Wahl 2000 · HUN Hungary 21.31
9. Sotírios Garaggánis 1999 · GRE Greece 21.45
10. Jordan Paquot 1998 · BEL Belgium 21.46
11. Emmanouil Christodoulou 2003 · CYP Cyprus 21.47
12. Alex Beechey 1991 · CYP Cyprus 21.60
13. Vagiani Vagianos 1992 · CYP Cyprus 21.85
14. Anastasios Zarmakoupis 1987 · GRE Greece 21.90
15. Stelios Giagkitsis 2005 · GRE Greece 22.22
16. Ioannis Roussis 2001 · GRE Greece 22.29

100μ · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός · Σύνοψη 
1. Diana Vaisman 1998 · ISR Israel 11.18 (.171)
2. Olivia Fotopoulou 1996 · CYP Cyprus 11.18 (.176)
3. Mallory Leconte 2000 · FRA France 11.26
4. Chloé Galet 2001 · FRA France 11.37
5. Astrid Glenner-Frandsen 1993 · DEN Denmark 11.62
6. Vilde Humstad Aasmo 1998 · NOR Norway 11.64
7. Maroussia Paré 1996 · FRA France 11.65
8. Maren Bakke Amundsen 2003 · NOR Norway 11.77
9. Sarah Leahy 1999 · IRL Ireland 11.80
10. Lauren Roy 2000 · IRL Ireland 11.82
11. Eloise De La Taille 1999 · FRA France 11.83
12. Christine Bjelland Jensen 1994 · NOR Norway 11.84
13. Marianna Pisiara 1997 · CYP Cyprus 11.90
14. Sofia Iosifidou 1998 · GRE Greece 11.97
15. Emmanouela Kariaba 2000 · GRE Greece 12.00
16. Polytimi Manta 1997 · GRE Greece 12.01
17. Eleni Margioli 2003 · GRE Greece 12.06
18. Marte Pettersen 1997 · NOR Norway 12.10
19. Thekla Alexandrou 2002 · CYP Cyprus 12.16
20. Despina Roumelioti 2003 · GRE Greece 12.44

100μ · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός · Σύνοψη
1. Frederik Schou-Nielsen 1996 · DEN Denmark 10.26
2. Kobe Vleminckx 1998 · BEL Belgium 10.27
3. Even Meinseth 1996 · NOR Norway 10.30 (.295)
4. Pablo Matéo 2001 · FRA Lisses AC 10.30 (.298)
5.  Aymeric Priam 2000 · FRA France 10.31
6. Franco Florio 2000 · ARG Argentina 10.34
7. Konstadínos Zíkos 1998 · GRE Greece 10.35
8. Ioánnis Nifadópoulos 1990 · GRE Greece 10.37
9. Yanis Ammour 1998 · FRA France 10.41
10. Orestis Chaidas 2002 · GRE Greece 10.47
11. Ryan Zézé 1998 · FRA France 10.52
11. Theodoros Vrontinos 2001 · GRE Greece 10.52
13. Ward Merckx 1997 · BEL Belgium 10.53
13. Mathias Hove Johansen 1998 · NOR Norway 10.53
15. Mark Smyth 1998 · IRL Ireland 10.55
16. Stavros Avgoustinou 1998 · CYP Cyprus 10.58 (.574)
17. Jéremy Leroux 1994 · FRA France 10.58 (.577)
18. Paul Costelloe 1997 · IRL Ireland 10.62
19. Conor Morey 2001 · IRL Ireland 10.64
20. Tobias Larsen 1998 · DEN Denmark 10.68
21. Scott Gibson 1998 · IRL Ireland 10.70
22. Leo Morgan 1995 · IRL Ireland 10.78
23. Grigorios Kyriakoudis 1997 · SWE Sweden 10.86
24. Alex Beechey 1991 · CYP Cyprus 10.87

110μ Εμπόδια (106.7cm / 9.14m) · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός 
1. Konstadínos Douvalídis 1987 · GRE Greece 13.82
2. Mikdat Sevler 1998 · TUR Turkey 13.83
3. Argyrios Kiafas 1995 · GRE Greece 14.70
4. Michail Kiafas 1993 · GRE Greece 14.82
5. Aléxandros-Víktor Peristéris 1996 · GRE Greece 14.88
6. Georgios Vasiliou 1998 · GRE Greece 14.95

100μ Εμπόδια (83.8cm / 8.5m) · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός 
1. Sevval Ayaz 2000 · TUR Turkey 13.10
2. Anais Karagianni 1999 · GRE Greece 13.12
3. Natalia Christofi 1997 · CYP Cyprus 13.23
4. Sara Aoudi 2000 · GRE Greece 13.81
5. Angeliki Athanasopoulou 1993 · CYP Cyprus 14.07
6. Sarah Quinn 1998 · IRL Ireland 14.15
7. Maria Leech 2003 · CYP Cyprus 14.46

4Χ400μ · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός 
1 Norway 3:33.73 (1. Linn Oppegaard – 2. Amalie Hammild Iuel – 3. Astri Ertzgaard – 4. Elisabeth Slettum)
2 Greece 3:43.66 (1. Ánna Kiáfa – 2. Evangelia Zigori – 3. Iris Gerasi – 4. Katerina Grigoriadou)
3 Denmark 3:44.04 (1. Anna Øbakke Lange – 2. Annemarie Nissen – 3. Martha Danneskjold Rasmussen – 4. Anne Sofie Kirkegaard)

4Χ400μ · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός
1. Great Britain 3:03.71 (1. Joe Brier – 2. Ben Higgins – 3. Rio Mitcham – 4. Alex Haydock-Wilson)
2 Hungary 3:04.63 (1. Dániel Huller – 2. Tamás Máté – 3. Ernő Steigerwald – 4. Attila Molnár)
3 Greece 3:18.07 (1. Stavros Dionisopoulos – 2. Ioannis Roussis – 3. Christos Soultatis – 4. Alexios-Spiridon Tzatzarakis)

4Χ100μ · Γυναίκες · Α/Γ · Τελικός 
1 France 44.87 (1. Eloise De La Taille – 2. Mallory Leconte – 3. Maroussia Paré – 4. Chloé Galet)
2 Norway 45.22 (1. Vilde Humstad Aasmo – 2. Christine Bjelland Jensen – 3. Marte Pettersen – 4. Maren Bakke Amundsen)
3 Denmark 45.27 (1. Emma Beiter Bomme – 2. Astrid Glenner-Frandsen – 3. Ida Karstoft – 4. Line Holm Jensen)
4 Israel 45.35 (1. Nitzan Asas 454 – 2. Diana Vaisman – 3. Daniel Polster – 4. Eden Finkelshtein)
5 Greece 45.45 (1. Styliani-Alexandra Michailidou – 2. Elisávet Pesirídou – 3. Paraskevi-Eleni Anthi – 4. Dimitra Tsoukala)
6 Ireland 45.79 (1. Sarah Murray – 2. Lauren Cadden – 3. Lauren Roy – 4. Sarah Leahy)
7 Cyprus 46.29 (1. Marianna Pisiara – 2. Olivia Fotopoulou – 3. Natalia Christofi – 4. Filippa Fotopoulou)

4Χ100μ · Άνδρες · Α/Γ · Τελικός
1 France 39.38 (1. Yanis Ammour – 2. Jéremy Leroux – 3. Pablo Matéo – 4. Aymeric Priam)
2 Denmark 39.61 (1. Simon Hansen – 2. Frederik Schou-Nielsen – 3. Tobias Gorgone Larsen – 4. Emil Mader Kjær)
3 Norway 39.94 (1. Even Meinseth – 2. Mathias Hove Johansen – 3. Andreas Haara Bakketun – 4. Jacob Vaula)
4 Belgium 40.01 (1. Simon Verherstraeten – 2. Ward Merckx – 3. Jordan Paquot – 4. Kobe Vleminckx)
5 Greece 40.36 (1. Vasilios Myrianthopoulos – 2. Nikolaos Panagiotopoulos – 3. Ioannis Kariofyllis – 4. Theodoros Vrontinos)
6 Ireland 40.53 (1. Leo Morgan – 2. Mark Smyth – 3. Conor Morey – 4. Paul Costelloe)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα εδώ:
Results-Dromia-2022-International-Sprint-Relay-Meeting

Φωτογραφίες από τα ΔΡΟΜΕΙΑ 2022:

offices-map

Τα Γραφεία μας

Η “OΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ” ασχολείται με πάνω από 100 Νομικούς Τομείς και διατηρεί Δώδεκα (12) γραφεία σε Εννιά (9) χώρες:

Αλιεύστε την Εταιρική Παρουσίαση μας
Επικοινωνία